Czy ekologiczna oczyszczalnia będzie lepsza od zwykłego szamba

Jest to nic innego jak bezodpływowy zbiornik na ścieki, który jest w stu procentach szczelny. Oznacza to, że zawarte w nim zanieczyszczenia nie mają prawa przedostać się w sposób niekontrolowany do gruntu, a co za tym idzie, nie będą go zanieczyszczać. Rozwiązanie tego typu sprawdza się najlepiej na mniejszych działkach, na których nie jest możliwe wybudowanie przydomowej oczyszczalni.

Czy można oszczędzić, zakładając szambo ekologiczne?

Jest ono bardzo oszczędne dla gospodarstw, które na co dzień produkują niewielką ilość zanieczyszczeń. Również ze względu na to, że, nie jest dużo droższe od wybudowania tradycyjnego zbiornika na ścieki. Do tego otrzymujemy wyjątkowo szczelny zbiornik na ścieki oraz dbamy o swoje zdrowie i środowisko. Wybudowanie takiego szamba kosztuje z reguły od 4 do 7 tysięcy złotych i zajmuje jeden dzień. Dla porównania tradycyjną oczyszczalnię można założyć najszybciej w ciągu tygodnia. Tutaj znajduje się więcej szczegółów na ten temat.

Zalety:

  • Nie wymaga zagospodarowania dużego terenu
  • Niska cena
  • Duża szczelność
  • Gwarancja odporności na wpływ czynników zewnętrznych
  • Szybka budowa
  • Bezpieczne zarówno dla nas jak i środowiska
Szambo ekologiczne

Gdzie można ją zbudować?

Tego typu oczyszczalnia jest bardzo prosta w budowie i jak wiadomo, niesie za sobą wiele korzyści, w domkach jednorodzinnych, Czy szambo ekologiczne możemy zbudować na każdej działce? Jest to bardzo ważne pytanie, gdyż aby rozpocząć budowę, trzeba spełnić krótką listę wymagań. Mianowice osoba budująca powinna znaleźć kilkadziesiąt metrów kwadratowych równego, nieobsadzonego niczym terenu z głębokimi systemami korzeniowym oraz grunt na działce powinien mieć bardzo dobrą przepuszczalność.

Comments are closed.