Elektryczne ogrodzenie dla kota i psa. Bezpieczny pupil, spokojny właściciel

Wypuszczanie kota lub psa na zewnątrz może być związane z dużym ryzykiem. Pupil narażony jest na wiele niebezpieczeństw – droga pełna samochodów, inne zwierzęta i ludzie mogą być zagrożeniem dla zdrowia i życia. Rozwiązaniem dającym zwierzęciu większą swobodę i jednocześnie odpowiednie bezpieczeństwo może być niewidzialne ogrodzenie elektryczne.

Niewidzialne ogrodzenie elektryczne dla kota i psa

Ogrodzenie elektryczne to specjalny system, który bazuje na trzech komponentach – centrali zasilającej wraz z nadajnikiem, okablowaniu do wyznaczania granic, a także na obroży, którą nosi zwierzę.

Aby ostrzegać zwierzę o zbliżaniu się do granicy ogrodzenia, obroża wysyła dwa bodźce odstraszające:

  • sygnał dźwiękowy – ostrzegawczy
  • impuls elektryczny – karcący

Najpierw elektryczne ogrodzenie dla psa (https://www.obroza-elektryczna.pl/ogrodzenia-dla-psow-i-kotow/) i kota daje sygnał dźwiękowy, a gdy zwierzę go zlekceważy i zbliży się bardziej, wtedy powoduje wysłanie impulsu elektrycznego. Impulsy emitowane przez ogrodzenie elektryczne dla psa, kota są niegroźne dla pupili. Inne obroże mają także funkcję wibracji.

Dlaczego warto zamontować elektryczne ogrodzenie w ogrodzie?

Montaż elektrycznego ogrodzenia dla psa i kota pozwala przede wszystkim na zmniejszenie ucieczek poza teren. Zwierzę jest wtedy bezpieczniejsze – nie naraża się na niebezpieczeństwo na zewnątrz. To zaleta również dla właściciela, który nie musi obawiać się, że jego pupil zaginie.

Nowoczesne zestawy ogrodzeń dla kota i psa są dostępne w różnych wariantach do wyboru. Montaż jest szybki i łatwy. Można przeprowadzić go także we własnym zakresie.

Comments are closed.