Jak chronić się przed agresywnym psem?

Niestety, ale w ostatnich czasach coraz częściej słyszy się w mediach o ataku agresywnego psa na człowieka. Jest to sytuacja bardzo niebezpieczna, przed którą należy się skutecznie chronić. Na szczęście istnieją na to odpowiednie sposoby.

Skuteczny odstraszacz

Na rynku dostępne są urządzenia, które w sposób skuteczny mogą odstraszyć psa. Nawet tego bardzo groźnego. Mowa tutaj o elektronicznych odstraszaczach psów. Warto wiedzieć, że takie urządzenie sprawdza się także w przypadku kotów. Urządzenie działa bardzo prosto. W sytuacji, kiedy spotkamy na swojej drodze groźnego psa urządzenie wystarczy włączy jednym przyciskiem. Odstraszacz psów będzie w tym momencie emitował bardzo nieprzyjemny dla psa dźwięk. Dzięki temu pies bardzo szybko ucieknie z danego miejsca. Co ważne, nie jest to dźwięk słyszalny dla człowieka. Dlatego tego typu urządzenia nazywa się odstraszaczami ultradźwiękowymi.

Urządzenie to ma jednak jedną wadę. Są one bowiem często nieskuteczne w przypadku psów starych, które mają już uszkodzony słuch. W takim przypadku może się zdarzyć, iż pies dźwięku nie usłyszy.

Gaz pieprzowy

Innym rodzajem skutecznego odstraszacza jest gaz pieprzowy na psy. Tego typu specjalny gaz cieszy się dość dużą popularnością w ostatnim czasie. Pamiętać jednak należy o tym, że nie jest to taki sam gaz pieprzowy jaki stosuje się wobec ludzi w samoobronie. Taki gaz psu zrobiłby krzywkę. Dlatego w przypadku psów są to gazy specjalne przeznaczone właśnie na zwierzęta. Wszystko dlatego, że psy mają bardzo wyostrzony węch, dlatego w ich przypadku stosowany musi być gaz specjalny.

Jak widać istnieje kilka sposobów na to, aby skutecznie bronić się przed agresywnym psem. Jeśli zatem mamy obawy warto jest się w takie urządzenie wyposaży. To czy będzie to elektroniczny odstraszacz czy gaz zależy od naszych indywidualnych potrzeb.

Comments are closed.