Mata dla psa? A dlaczego?

mata dla małego psaMata dla psa jest jednym z tych gadżetów, z przydatności którego mało kto zdaje sobie sprawę, zanim nie spotka się z sytuacją, kiedy przydałaby się konkretna mata.

Psy są często przewożone autem, lubią spać na fotelach, czy kanapach, są nadwrażliwe na chłód itd. W każdym z tych przypadków przyda się odpowiednia mata, która osłoni mebel lub tapicerkę samochodową albo odizoluje psa od chłodnej podłogi.

Mało który właściciel psa zdaje sobie w ogóle sprawę, że istnieje coś takiego jak mata dla psa. Powszechnie wiadomo, że psu niezbędne jest wygodne legowisko lub właściwie ocieplona buda. Każdy wie, że musi kupić psu miski na wodę i karmę, odpowiedni kosmetyk do kąpieli, opiekę medyczną, leki itp.

Maty dla psów przydają się bowiem w sytuacjach, o których na co dzień często się nie pamięta.

Rola mat dla psów

Maty dla psów spełniają funkcje:

  • ochronne dla mebli, dywanów, podłogi i tapicerki samochodowej;
  • ułatwiają nauczenie psów załatwiania się we wskazanym miejscu lub w sytuacjach, gdy pies po operacji nie może przez jakiś czas wychodzić z domu;
  • w gorące dni pomagają psom ochłodzić się;
  • w dni zimne lub w chłodnych wnętrzach odpowiednie maty z kolei pomagają psu w ogrzaniu się – tego typu maty przydają się także dla szczeniaków oraz starszych psów, którym często bywa zimno;
  • podczas kąpieli zapobiegają ślizganiu się psa w wannie.

Jak dobrać odpowiednią matę

Oczywiście pierwszą sprawą jest stwierdzenie, czemu mata ma służyć – na tej podstawie dokonuje się wyboru rodzaju maty dla psa.
Następnie warto dokładnie obejrzeć matę – czy została starannie wykonana i wykończona. Liczy się także jakość samego materiału. Na opakowaniu lub metce powinny być także wskazówki co do sposobu czyszczenia, prania lub konserwacji. Chodzi więc nie tylko o stopień łatwości tych czynności, ale i o to, aby maty nie zniszczyć.

Comments are closed.