Wygodne mieszkanie dla psa

uroczy psi domek

Czworonożni przyjaciele coraz częściej stają się nieodłącznymi członkami rodzin. Jeszcze kilkanaście lat temu dominował pogląd, że miejsce psa jest na wsi przy budzie, a tylko nieliczni decydowali się na to, aby zwierzaka przygarniać do mieszkania. W dzisiejszych czasach sytuacja ta diametralnie się zmienia, o czym świadczyć może chociażby rozwój rynku produktów dla zwierząt. Jednym z najważniejszych elementów psiego wyposażenia jest legowisko.

Legowisko dla psa – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, psie legowisko powinno być wygodne. Musi być ono na tyle duże, aby psiak mógł się na nim spokojnie wyciągnąć na boku. Zbyt ciasne legowiska będą u psa powodowały dyskomfort i może skończyć się tym, że ukochany pupil będzie wolał spać na zimnej podłodze niż w za ciasnym legowisku. Ponadto, dobrze jest zwrócić uwagę na materiał z jakiego wykonane będzie legowisko. Dobrze, aby był on wytrzymały, chyba że ktoś lubi często zmieniać wystrój wnętrz.

Domki dla psa

Coraz większą popularnością cieszą się domki dla psów. Taki domek wykonany z materiału zastępuje w mieszkaniu tradycyjne legowisko. Ze względu na to, że posiada on częściowo zamkniętą konstrukcję, to przeznaczony jest dla psiaków małych oraz średnich. W takiej materiałowej budzie piesek będzie się czuł bardzo przytulnie. Oczywiście pod warunkiem, że będzie panowała w niej czystość. Na właścicielu spoczywa odpowiedzialność za to, aby domek dla psa był regularnie sprzątany. Wystarczy co kilka dni okurzyć jego wnętrze. Mniejsze domki dla psów mogą być także prane w pralce, jednak trzeba wówczas zrezygnować z silnych detergentów chemicznych, które mogłyby psiakowi zaszkodzić. Domek dla pieska to doskonała alternatywa dla tradycyjnego legowiska. Co więcej, może to być także nieoceniona pomoc w procesie socjalizacji szczeniaka i walki z lękiem separacyjnym.

Comments are closed.