Chce spacerować ze swoim psem? Szelki easy walk są dla Ciebie

Jeżeli pies w trakcie spacerów sprawia problemy – ciągnie na smyczy, nie chce się podporządkować, boli nas już ręką od ciągnięcia go w przeciwną stronę, to idealnym rozwiązaniem dla nas będą zapewne szelki easy walk.

Jak one działają?

Szelki tego typu są świetną alternatywą dla typowych obroży. Nie wszyscy właściciele chcą, aby ich psy chodziły w obrożach. Wielu z nich życzy sobie jednak, aby pies miał na sobie szelki. Tym samym te z rodzaju easy walk – https://www.obroza-elektryczna.pl/Marki/easy-walk będą świetną alternatywą.

Szelki tego typu działają w ten sposób, że pies sprzączkę posiada nad przednimi łapami. Sprzączka jest ruchoma co sprawia, że pies tak naprawdę może lawirować to w prawo to w lewo, ale przy tym wcale nas tak bardzo nie ciągnie, ponieważ automatycznie to jego samego skręca w prawo lub lewo. Siłą rzeczy, pies nie mając wyjścia, musi się dostosować do tego, gdzie i w jaki sposób my idziemy na spacerze.

Nawet dla kobiet

Szelki easy walk świetnie sprawdzają się zwłaszcza przy dużych rasach psów, ponieważ te mają zdecydowanie więcej siły, a co za tym idzie mogą nas mocniej ciągnąć. Właściciel w tym wypadku potrzebuje zdecydowanie więcej siły. Na szczęście szelki w typie easy walk świetnie się tutaj sprawdzą nawet w przypadku kobiet, ponieważ pies nie ma możliwości na ich aż tak bardzo ciągnąć. Zresztą nawet sama angielska nazwa na to wskazuje.

Na wymiar lub zwykłe

Kupując szelki easy walk zostaje nam już tylko wybrać, czy potrzebne nam są takie szyte na wymiar czy też lepszym rozwiązaniem będą te standardowe określonej firmy. W drugim przypadku cena szelek będzie z pewnością dużo niższa aniżeli w pierwszym i dlatego też warto rozważyć wszystkie możliwe opcje. W końcu nie każdy ma aż tyle środków finansowych na zakup szelek dla swojego pupila. Te nie na wymiar również świetnie się sprawdzą zwłaszcza kiedy mamy w miarę wymiarowego psa.

Comments are closed.