Dla kogo fotopułapki?

włączenie fotopułapki na ruch zwierząt

Przeciętnemu Kowalskiemu zapewne tytułowy termin nic nie mówi. Jednak z wielu względów warto wiedzieć, o jakim urządzeniu mowa, ponieważ może się ono przydać nawet na naszym własnym podwórku. Otóż urządzenie zwane potocznie fotopułapką to niewielka kamera, która ma możliwość robienia zdjęć z pomocą czujnika ruchu. Za chwilę powiemy nieco więcej na jej temat.

Nie tylko dla leśniczego?

Fotopułapki kojarzą się głównie z leśnictwem. Są wykorzystywane po to, by móc fotografować dzikie zwierzęta na przykład przy paśnikach. Dzięki niepozornemu wyglądowi, bezszelestnej pracy oraz niewielkim wymiarom, możliwe jest uchwycenie zwierząt z bardzo bliskiej odległości, jeśli tylko podejdą wystarczająco blisko urządzenia, by wyzwolić aktywację czujnika ruchu. Jednak fotopułapka ma również inne zastosowania, które mogą bardziej interesować zwykłego śmiertelnika.

Sposób na monitoring

Dzięki wykorzystaniu tych urządzeń możliwe jest bowiem stworzenie czegoś na wzór monitoringu wizyjnego. Być może nie będzie on miał pełnych zalet pełnoprawnego monitoringu , ale może się w pewnych sytuacjach bardzo przydać. Na przykład, gdy mamy oddalony od domu garaż lub działkę poza miastem. W przypadku włamania fotopułapka ze sklepu obroza-elektryczna.pl umożliwi nam poznanie wyglądu złodzieja, na podstawie czego będzie go mogła odnaleźć policja. Urządzenia te mogą być sterowane zdalnie, więc gdy wykonane zostaną zdjęcia np. z wtargnięcia psa na naszą posesję, otrzymamy natychmiast powiadomienie SMS.

Jak widać fotopułapki mogą mieć bardzo uniwersalne zastosowanie, a wszystko zależy tak naprawdę od inwencji posiadacza. Dzięki temu, że pobierają bardzo mało prądu, mogą pracować bardzo wiele tygodni, a nawet miesięcy bez nadzoru, co pozwoli nam na przykład na stworzenie za ich pomocą skutecznego monitoringu odległych obiektów bez posiadania czworonogich przyjaciół.

Comments are closed.