Szelki dla psa czy obroża?

Wielu świeżo upieczonych posiadaczy psów ma ogromnym problem z tym, co wybrać do chodzenia z psiakami na spacery. Chodzi oczywiści o wybór pomiędzy szelkami dla psa a zwykłą obrożą. Szukając informacji na ten temat, bardzo trudno jest uzyskać pewność, które z tych rozwiązań będzie lepsze. Jak to zatem wygląda w praktyce?

Zalety obroży

szelki dla psa

Obroża jest wybierana przez wielu właścicieli psów głównie z powodu bardzo łatwego dobrania rozmiaru. Wystarczy tylko znać mniej więcej obwód szyi psiaka, aby móc założyć mu jego nową obrożę. Bardzo pomocne jest w tym także swobodne regulowanie całej obroży.
Niestety obroża to także ogromne ryzyko uszkodzenia krtani u psa oraz większe ryzyko wyswobodzenia się go z obroży, gdy np. będzie przestraszony. Na tej stronie znajdziesz idealną ofertę.

Zalety szelek dla psów

Choć szelki dla psa wymagają o wiele większego mierzenia psiaka, aby dobrać dla niego odpowiedni rozmiar szelek, to jednak trudności te rekompensowane są o wiele większym bezpieczeństwem psiaka podczas spaceru. Właściwie nie ma możliwości, aby się on wyswobodził z szelek, a także mniejsze jest ryzyko uszkodzenia psa w przypadku pociągnięcia go smyczą.

Podsumowanie

Jak zatem widać, choć wybór pomiędzy tymi dwoma akcesoriami jest z pozoru bardzo trudny, to jednak po poznaniu najważniejszych wad i zalet, z łatwością można dostrzec to, że szelki dla psa będą wyborem mimo wszystko znacznie lepszym. I to właśnie na nie powinno się zdecydować, gdy kupuje się wyprawkę do nowego domu dla psa.

Comments are closed.