GPS dla psa – bezpieczeństwo pupila i spokój właściciela

obroża dla psa z gpsem

Właściciele czworonogów, którzy przeżyli sytuację, w której okazuje się, że pies wybrał się na spacer… sam i nie wiadomo w jakim kierunku, potwierdzą, że to bardzo stresująca sytuacja. Świadomość, że pupilowi może coś zagrażać, a nie możemy go odnaleźć naprawdę może odebrać spokój. Remedium na sytuację jest dla psa taki gps , za pomocą którego można zlokalizować uciekiniera.

Jak to działa?

Nadajniki GPS dedykowane zwierzętom domowym przekazują sygnał z informacją o położeniu psa. W zależności od potrzeb dostępne są breloki, bardziej zaawansowane lokalizatory kompatybilne ze smartfonami, a nawet profesjonalne obroże z odbiornikiem dedykowane głównie psom myśliwskim.

Breloki to najprostsza metoda zlokalizowania czworonoga, która sprawdzi się głównie w terenie ograniczonym ogrodzeniem lub w przypadku psów, które nie odbiegają bardzo daleko. Dzieje się tak z powodu ograniczonego zasięgu modułu bluetooth, za pomocą którego brelok łączy się ze smartfonem. Nie zmienia to fakt, że pozwalają ustalić pozycję psa i zobaczyć ją na mapie, a dodatkowo są proste w obsłudze.

Urządzenie, dzięki któremu można obejrzeć aktualne położenie czworonoga, historię pokonanej trasy, a nawet usłyszeć dźwięki otoczenia, w którym zwierzę przebywa to nadajnik mocowany do obroży. To lekkie i wodoodporne urządzenie, które łączy się z telefonem za pomocą aplikacji. Daje ona możliwość ustawienia częstotliwości powiadomień o położeniu i sygnału informujacego o jego zmianie. Wymaga ładowania.

Myśliwi korzystają z najbardziej zaawansowanych GPSów dla psa. Pozwalają one jednocześnie śledzić na ekranie specjalnego odbiornika położenie nawet 20 psów i mają znacznie dalszy zasięg. Dzieje się tak dlatego, że korzystają z zasięgu radiowego, a nie z zasięgu GSM jak prostsze urządzenia. Nadajnik ma najczęściej formę obroży, która również wymaga ładowania.

Comments are closed.