Wszystko co warto wiedzieć o obrożach antyszczekowych
Pies za pomocą szczekania wyraża swoje emocje. Może go sprowokować do tego wiele różnych rzeczy, jakich jak odgłosy, wydawane przez innego psa, przejeżdżający samochód, wycie syren lub hałas nieznanego pochodzenia. Jeśli robi to zbyt często i głośno, może być powodem niezadowolenia sąsiadów. Takie wycie może uprzykrzyć życie oraz być po pewnym czasie denerwujące. Jak sobie z nim poradzić?
Najłatwiejsze rozwiązanie
Od razu na myśl przychodzi obroża antyszczekowa. Jej zadaniem jest oduczenie psa szczekania i wycia. Dostępne są jej różne modele, zarówno dla dużych psów, jak i tych mniejszych. Znajdziemy je w każdym sklepie stacjonarnym oraz internetowym, jeśli zależy nam na większym wyborze wśród dziesiątek modeli.
Wybór odpowiedniej obroży
Najczęściej, mówiąc o obrożach antyszczekowych, ma się w głowie te elektroniczne. Wysyłają one impulsy elektrostatyczne, dlatego nie wszyscy zdecydują się na ten rodzaj. Coraz bardziej popularne stają się również obroże zapachowe, wydzielające nieprzyjemne zapachy oraz dźwiękowe, emitując nieprzyjemne dla psa ultradźwięki.
Sposób użycia
Taka obroże zakłada się na szyję psa dokładnie tak samo, jak każdą inną. Kiedy pies szczeka, obroża emituje nieprzyjemne dla niego bodźce, mające za zadanie go do tego zniechęcić. Jeśli jest ona wodoodporna, nic nie stoi na przeszkodzie, aby bezpiecznie korzystać z niej również na zewnątrz.
Przydatne dodatkowe funkcje
Nie każdy wydany hałas przez zwierzę musi być kontrolowany. W wielu obrożach można wyregulować poziom hałasu, od którego zacznie ona działać. Dodatkowym atutem będzie także możliwość zmiany mocy impulsów. Przydatne okazuje się zdalne wyłączanie obroży oraz pasek, który pokazuje poziom jej naładowania. W zamienne impulsy, na przykład elektryczne i dźwiękowe, wyposażonych jest coraz więcej modeli. Niektóre impuls elektryczny mogą poprzedzać dźwiękiem.